HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 1 - E shtunë, 10. Shtator 2011 - 21:10 h

SkenderbeuTomori
00

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 10 Shtator 2011
Match Time :21:10 h
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Gezim KOKA, Erand HOXHA, Fatmir ELEZI, Andi KOCI
 
Spektatore: 6.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Karton i kuq
 • 89' : Bledi SHKEMBI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 29' : Marko RADAS ( 1 )
  • 58' : Endrit VRAPI ( 1 )
  • 26' : Klevis ROSHI ( 1 )
  • 33' : Ilirjan CAUSHAJ ( 1 )
  • 7' : Endri BAKIU ( 1 )
  • 89' : Bledar HODO ( 1 )
  • 91' : Gersi ARBRI ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
   • 45 1' : Klevis ROSHI ( 1 )

    Permbledhja   90+5-Ndeshja perfundon ne barazime pa gola

   90+4-Largohet Gjyla aktivizohet Krasniqi

   90+4-Xhafa eshte i pafate. Nuk arrine te shenoj serish

   90+1-Gersi Arbri ndeshkohet me te evrdh pasi nderhyne ne menyre te gabuar ndaj brazilianit Ribeiro

   90-Arbitri kater jep kater minuta shtese

   89-Hodo ndeshkohet me karton te verdhe

   89-Bledi Shkembi ndeshkohet me karton te kuq pas perplasjes me Hodon

   88-Caushaj te gjitha mundesite per te shenuar, por Shehi pret

   85-Xhafa gjuan bukur nga brenda zones, por topi perfundon jashte

   82-Llani pret duke neutralizuar gjithcka brenda zones beratase

   81-Shameti shkakton faull ndaj Ribeiros

   77-Bratic godet shtyllen

   75-Shameti largon topin ne goditje kendi

   73-Skenderbeu i afrohet shume golit, por fati nuk eshte me ta

   Largohet Bakiu dhe aktivizohet Isufi

   69-Muzaka demtohet

   Largohet Allmuca dhe aktivizohet Gvozdenovic

   67-Largohet Arapi dhe aktivizohet Ribeiro

   58-Endri Vrapi ndeshkohet me karton te verdh

   54-Orelesi gjuan bukur, por me te njeten menyre i pergjigjet dhe Llani

   51-Goditje kendi per Skenderbeun

   49-Kroson Hodo, por Shehi pret pa probleme

   49-Goditje e lire per Tomorrin, prane topit Bledar Hodo

   47-Ylli Shameti demtohet.Del jashte fushes per te marre ndihmen mjekesore

   46-Xhafa serish prane golit, por nuk tregohet i sakte para portes

   46-Largohet Vangjel Mile dhe ne vend te tij aktivizohet Gersi Arbri

   46-Largohet Radas dhe ne vend te tij aktivizohet Kerciku

   Fillon pjesa e dyte

   Perfundone pjesa e pare me rezultatin 0-0

   45+1-Klevis Roshi ndeshkohet me kartonin e dyte te verdh duke u detyruar te dal nga fusha e lojes

   45-Arbitri kater jep nje minute shtese

   38-Radas-Bakiu perplasen mes tyre. Arbitri akordon faull ne favor te lojtarit beratas

   35-Allmuca gjuan bukur nga 30-metra, por topi nuk perfundon ne rrjete

   33-Caushaj ndeshkohet me karton te verdhe pasi nderhyn keq ndaj Arapit

   31-Faull per Beratesit i shkaktuar nga Vrapi

   30-Tifozet beratas mbeshtesin ekipin e tyre megjithese shume here me te paket ne numer se tifozeria vendase

   29-Radas ndeshkohet me karton te verdh

   26-Klevis Roshi ndeshkohet me karton te verdh per nje nderhyrje te parregullt ndaj Arapit

   26-Faull ne mesfushen e Skenderbeut ne favot te miqve

   25-Gjuan Muzaka nga goditja e denimit, por Llani pret ne pozicione

   24-Sulmuesi i vetem i Skenderbeut Xhafa fiton nje faull ball perball me porten e Llanit

   21-Daniel Xhafa shkakton faull ne sulme

   13-Xhafa nje mundesi te mire shenimi, por nuk shenjestron porten

   10-Roshi gjuan direkt, por ngushton ne goditje kendi Shehi. Nga goditaj e kendit Caushaj, por pa rrezik per mbrojtjen korcare

   9-Klevis Roshi fiton nje faull ne krahun e majte te sulmit korcar

   7-Bakiu ndeshkohet me karton te verdhe per nje nderhyrje te parregullt ndaj Muzakes

   3-Kapiteni Shkembi fiton nje goditje te lire 30-metra larg portes beratase. gjuam vete, por pa sjellur asnje rrezik ne porten e miqve

   1-Nga kendi Muzaka krosone, por pa rrezik per porten e Tomorrit

   1-Skenderbeu sulmon dhe fiton nje goditje kendi

   Fillon pjessa e pare. Topin e pare nga qendra e luan ekipi i Tomorrit

   Organizohet festa e zyrtare e startimit te Kategorise Superiore