HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Kronika e ndeshjes: 13 -Ndeshjet Kualifikuese - E premte, 07. Tetor 2011 - 22:00 h

FrancaShqiperi
30

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 07 Tetor 2011
Match Time :22:00 h
 
Playground :Stade de France
 
Spektatore: 33.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Demtim
  • 48' : Yohan CABAYE ( 1 )
   Gol
   • 11' : Florent MALOUDA ( 1 )
   • 38' : Loic REMY ( 1 )
   • 67' : Anthony REVEILLERE ( 1 )
    Karton i verdhe
    • 52' : Loic REMY ( 1 )
    • 75' : Adil RAMI ( 1 )
    • 91' : Mathieu DEBUCHY ( 1 )
    • 36' : Lorik CANA ( 1 | Faull )
    • 49' : Kristi VANGJELI ( 1 | Faull )
    • 61' : Klodian DURO ( 1 )
    • 71' : Andi LILA ( 1 | Faull )

     Permbledhja
    90+3-Mbyllet takimi me fitoren e Frances 3-0

    90-Arbitri akordon 3-minuta shtese

    90-Karton i verdhe per Debuchy. Faull mbi Januzin

    84-Vjen goditja e peste nga kendi per Shqiperine

    81-Vjen debutimi per Sabjen Lilajn, futet ne vend te Likes

    80-Zevendesim per Francen. Del Gomis futet Cisse

    75-Karton i verdhe per Rami . Faull mbi Dallkun

    74-Vjen nderrimi i dyte per Shqiperine. Del Muzaka futet Januzi

    72-Behet gati per te hyre Januzi

    71-Karton i verdhe per Lilen. Faull mbi Remy

    68-Duro gjuan nje goditje denimit teper larg portes

    66-Vjen goli i trete per Francen. Shenon Revellier me ndihmen e Ujkanit i cili nuk mbulon shtyllen e vet

    65-Bakaj gjuan jashte nga rreth 25-metra

    63-Zevendesim per Shqiperine. Del Hyka futet Bakaj

    61-Karton i verdhe per Duron prekje e topit me dore

    55-Gomis ndalet nga Dallku ne zonen tone

    52-Karton i verdh per Remy. Faull i panevojshem mbi Vangjelin. Lojtaret kuqezi pretendojne me te drejte per karton te kuq

    49-Karton i verdhe i panevojshem per Vangjelin. Faull ne zonen franceze

    48-Zevendesim ne radhet e franceze. Del Cabaye i demtuar futet Martin

    46-Fillon pjesa e dyte

    45+1-Mbyllet pjesa e pare

    45-Arbitri akordon 1-minute shtese

    43-Nderhyrje e rende e Roshit ndaj Cabaye i cili merr ndihmen e mjekeve jashte fushes

    40-Gjuan Roshi nga jashte.Loris devijon ne goditje nga kendi

    38-Gol per Francen.Remy shenon me ndihmen e Ujkanit qe devijon topin ne porte

    36-Karton i verdhe per Canen. Faull mbi Gomis

    33-Aksion personal i Duros qe ndalet ne goditje nga kendi nga Mvila

    26-Faull i Liles

    24-Goditje nga kendi per Francen.Gjyqtari keshillon Roshin dhe Mvila

    22-Kroson Malouda per Nasri qe gjuan lehte. Pret Ujkani pa problem

    21-Faull i Liles ndaj Remy

    20-Faull i Dallkut

    17-Gjuajtje e Gilman Likes nga rreth 25-metra e cila pritet nga Loris

    13-Gjuan lehte Remy dhe pret Ujkani

    11-Franca kalon ne avantazhe me nje gjuajtje te Malouda te devijuar nga Dallku

    10-Cabaye gjuan nga larg topi shkon jashte

    7-Lorik Cana shpeton nje gol te sigurte duke ndalur Gomis te vetem para Ujkanit

    4-Aksion i francezeve, por ndal gjithcka Lila

    2-Aksion i bukur i Hykes, por krosi nuk shfrytezohet nga sulmi kuq e zi

    Fillon ndeshja nen drejtimin e arbitrit grek Koukoulakis

    Behet gati te fillojne ndeshja.Prezence e shumte tifozesh.nuk mungojne tifozet e shumte shqipetar