HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 01 Tetor 2022
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Kronika e ndeshjes: 12 -Ndeshjet Kualifikuese - E martë, 06. Shtator 2011 - 21:15 h

LuksemburgShqiperi
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 06 Shtator 2011
Match Time :21:15 h
 
Playground :Stadium "Josy Barthel" - Luxembourg
Match referee(s):Petteri KARI, Esa VEHVILAINEN , Jouko IKONEN, Mattias GESTRANIOUS
 
Spektatore: 2.100
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
  • 27' : Gilles BETTMER ( 1 )
  • 78' : Aurélien JOACHIM ( 1 )
  • 64' : Erjon BOGDANI ( 1 )
  Karton i kuq
   • 54' : Ansi AGOLLI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 41' : Tom SCHNELL ( 1 )
   • 35' : Admir TELI ( 1 )
   • 50' : Altin LALA ( 1 )
   • 60' : Franc VELIU ( 1 )
   • 85' : Erjon BOGDANI ( 1 )
   Karton i verdhe-kuq
    • 85' : Erjon BOGDANI ( 1 )