Tranjer
              Zv/Tranjer
                 Eventet
                Gol
                • 89' : Bekim BALAJ ( 1 )
                • 9' : Armando SADIKU ( 1 )
                • 51' : Ezdzhan Alioski ( 1 )

Permbledhja

Zyrtare: Ndeshja do te rifilloje neser, diten e marte ne oren 14:00, ku do te luhen minutat e mbetura te ndeshjes.

Zyrtarisht minutat e mbetura te ndeshjes Shqiperi - Maqedoni nuk dol luhen sonte. Pritet vendimi i arbitrit dhe delegatit te UEFA-s per te caktuar qe 15 minutat e mbetura te ndeshjes te luhen diten e neserme.
                Stadiumi eshte boshatisur dhe nje pjese e tifozeve jane ne tribunen kryesore e cila eshte e mbuluar. Ne rast se shiu nuk pushon atehere loja nderpritet dhe minutat e mbetura do te luhen neser.
                Minuta e 77 - Nderpritet ndeshja per reshje te dendur.
                Minuta e 65 - Tjeter zevendesim per Shqiperine. Ne loje Roshi per Hyken.

Minuta e 60 - Shqiperia ben 2 zevendesime ne loje Memushaj dhe Balaj ne vend te Abrashit dhe Gashit.
                Minuta e 51 - Gol per ekipin e Maqedonise. Ka shenuar Aliski.
                Minuta e 46 - Karton i verdhe per Stepanovic.
                Fillon pjesa e dyte e ndeshjes Shqiperi - Maqedoni. Asnje zevendesim per te dy skuadrat.
                Perfundon pjesa e pare e ndeshjes me rezultatin 1-0 ne favor te Shqiperise. Autor i golit Sadiku ne minuten e 9.
                Minuta e 43 - Gjuajtje e bukur nga Agolli por topi kalon ngjitur me shtyllen pingule te mbrojtur nga Zahov.

Minuta e 32 - Shenon Shqiperia me ane te Sadikut, por me pare arbitri ka dhene pozicion jashte loje. Nje rast shume i mire per Shqiperine.

Minuta e 29 - Hyka gjuan nga jashte zone por topi del jashte.
                Minuta e 25 - Akoma 1-0 ne favor te Shqiperise e cila administron mire lojen.

Minuta e 9 - Gooool, shenon Armando Sadiku. Asist i Hysaj dhe Sadiku shenon per Shqiperine.

Fillon ndeshja Shqiperi - Maqedoni. Shqiperia luan me sistemin 4-3-3.