HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 26 Nentor 2020
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

 Kronika e ndeshjes: 7 - Ndeshje Kualifikuese - E premte, 06. Shtator 2013 - 21:30 h

ZvicerIslanda
44

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 06 Shtator 2013
Match Time :21:30 h
 
  Timeline
Zvicer
Penallti min 54 ::Blerim DZEMALIGol min 15 ::Stephan LICHTSTEINERGol min 27 ::Fabian SCHARGol min 30 ::Stephan LICHTSTEINER


Gol min 3 ::Jóhann GUDMUNDSSONGol min 56 ::Kolbeinn SIGTHORSSONGol min 68 ::Jóhann GUDMUNDSSONGol min 91 ::Jóhann GUDMUNDSSONGol min 3 ::Jóhann GUDMUNDSSONGol min 56 ::Kolbeinn SIGTHORSSONGol min 68 ::Jóhann GUDMUNDSSONGol min 91 ::Jóhann GUDMUNDSSON
Islanda
 Eventet
Penallti
 • 54' : Blerim DZEMALI ( 1 )
  Gol
  • 15' : Stephan LICHTSTEINER ( 1 )
  • 27' : Fabian SCHAR ( 1 )
  • 30' : Stephan LICHTSTEINER ( 1 )
  • 3' : Jóhann GUDMUNDSSON ( 1 )
  • 56' : Kolbeinn SIGTHORSSON ( 1 )
  • 68' : Jóhann GUDMUNDSSON ( 1 )
  • 91' : Jóhann GUDMUNDSSON ( 1 )