HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Dhjetor 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
Team statistics - Besa
General
Matches played: 12
Win: 7
Draw: 3
Lost: 2
Highest home win:
Besa - Bylis

2-0
Highest home lost:

Highest away win:
Turbina - Besa

0-2
Highest away lost:
Apolonia - Besa

1-0
Goals
Goals for: 14
Goals for per match: 1.17
Goals against: 7
Goals against per match: 0.58
No goals against: 6
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 9
Matches played: 6
Total goals (for and against): 10
Goals per match: 1.67
Goals for8
Goals for per match: 1.33
Goals against2
Goals against per match: 0.33
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 9
Matches played: 6
Total goals (for and against): 11
Goals per match: 1.83
Goals for6
Goals for per match: 1
Goals against5
Goals against per match: 0.83
Goals per matchday