HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 02 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Vala Superliga Kosove 2016-17
Team statistics - GJILAN
General
Matches played: 22
Win: 8
Draw: 6
Lost: 8
Highest home win:
GJILAN - DRENICA

2-0
Highest home lost:
GJILAN - TREPCA 89

1-2
Highest away win:
TREPCA - GJILAN

0-2
Highest away lost:
KF LLAPI - GJILAN

1-0
Goals
Goals for: 17
Goals for per match: 0.77
Goals against: 15
Goals against per match: 0.68
No goals against: 8
Home games statistics
Home games percentage: 0.36
Matches total: 12
Matches played: 11
Total goals (for and against): 15
Goals per match: 1.36
Goals for8
Goals for per match: 0.73
Goals against7
Goals against per match: 0.64
Away games statistics
Away games percentage: 0.33
Matches total: 11
Matches played: 11
Total goals (for and against): 17
Goals per match: 1.55
Goals for9
Goals for per match: 0.82
Goals against8
Goals against per match: 0.73
Goals per matchday