HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Vala Superliga Kosove 2016-17
Team statistics - DRENICA
General
Matches played: 23
Win: 7
Draw: 7
Lost: 9
Highest home win:
DRENICA - KF LLAPI

2-0
Highest home lost:
DRENICA - FERONIKELI

1-2
Highest away win:
HAJVALIA - DRENICA

1-2
Highest away lost:
PRISHTINA - DRENICA

6-0
Goals
Goals for: 22
Goals for per match: 0.96
Goals against: 32
Goals against per match: 1.39
No goals against: 6
Home games statistics
Home games percentage: 0.33
Matches total: 11
Matches played: 11
Total goals (for and against): 23
Goals per match: 2.09
Goals for13
Goals for per match: 1.18
Goals against10
Goals against per match: 0.91
Away games statistics
Away games percentage: 0.36
Matches total: 12
Matches played: 12
Total goals (for and against): 31
Goals per match: 2.58
Goals for9
Goals for per match: 0.75
Goals against22
Goals against per match: 1.83
Goals per matchday