HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 18 Shkurt 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14
Team statistics - FERONIKELI
General
Matches played: 28
Win: 7
Draw: 11
Lost: 10
Highest home win:
FERONIKELI - PRISHTINA

2-0
Highest home lost:
FERONIKELI - TREPCA 89

0-4
Highest away win:
DRENICA - FERONIKELI

0-1
Highest away lost:
LLAMKOS KOSOVA FK - FERONIKELI

3-0
Goals
Goals for: 21
Goals for per match: 0.75
Goals against: 26
Goals against per match: 0.93
No goals against: 11
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 14
Matches played: 14
Total goals (for and against): 30
Goals per match: 2.14
Goals for16
Goals for per match: 1.14
Goals against14
Goals against per match: 1
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 14
Matches played: 14
Total goals (for and against): 17
Goals per match: 1.21
Goals for5
Goals for per match: 0.36
Goals against12
Goals against per match: 0.86
Goals per matchday