HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
Team statistics - Tirana
General
Matches played: 26
Win: 16
Draw: 5
Lost: 5
Highest home win:
Tirana - Pogradeci

3-1
Highest home lost:
Tirana - Teuta

0-1
Highest away win:
Tomori - Tirana

0-1
Highest away lost:
Skenderbeu - Tirana

2-0
Goals
Goals for: 33
Goals for per match: 1.27
Goals against: 21
Goals against per match: 0.81
No goals against: 13
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 13
Matches played: 13
Total goals (for and against): 20
Goals per match: 1.54
Goals for15
Goals for per match: 1.15
Goals against5
Goals against per match: 0.38
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 13
Matches played: 13
Total goals (for and against): 34
Goals per match: 2.62
Goals for18
Goals for per match: 1.38
Goals against16
Goals against per match: 1.23
Goals per matchday