HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 27 Mars 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
Team statistics - KF LLAPI
General
Matches played: 31
Win: 12
Draw: 8
Lost: 11
Highest home win:
KF LLAPI - KF ISTOGU

5-0
Highest home lost:
KF LLAPI - GJILAN

1-3
Highest away win:
TREPCA 89 - KF LLAPI

0-1
Highest away lost:
LIRIA - KF LLAPI

5-2
Goals
Goals for: 40
Goals for per match: 1.29
Goals against: 37
Goals against per match: 1.19
No goals against: 11
Home games statistics
Home games percentage: 0.52
Matches total: 17
Matches played: 16
Total goals (for and against): 42
Goals per match: 2.63
Goals for28
Goals for per match: 1.75
Goals against14
Goals against per match: 0.88
Away games statistics
Away games percentage: 0.45
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 35
Goals per match: 2.33
Goals for12
Goals for per match: 0.8
Goals against23
Goals against per match: 1.53
Goals per matchday