HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 17 Nentor 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
Team statistics - PRISHTINA
General
Matches played: 29
Win: 15
Draw: 10
Lost: 4
Highest home win:
PRISHTINA - TREPCA

4-0
Highest home lost:
PRISHTINA - HAJVALIA

0-2
Highest away win:
TREPCA - PRISHTINA

0-3
Highest away lost:
DRENICA - PRISHTINA

2-0
Goals
Goals for: 39
Goals for per match: 1.34
Goals against: 18
Goals against per match: 0.62
No goals against: 15
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 26
Goals per match: 1.73
Goals for19
Goals for per match: 1.27
Goals against7
Goals against per match: 0.47
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 14
Total goals (for and against): 31
Goals per match: 2.21
Goals for20
Goals for per match: 1.43
Goals against11
Goals against per match: 0.79
Goals per matchday