HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 19 Shtator 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
Team statistics - Tirana
General
Matches played: 33
Win: 15
Draw: 7
Lost: 11
Highest home win:
Tirana - Apolonia

4-1
Highest home lost:
Tirana - Flamurtari

1-3
Highest away win:
Flamurtari - Tirana

0-2
Highest away lost:
Flamurtari - Tirana

3-1
Goals
Goals for: 38
Goals for per match: 1.15
Goals against: 32
Goals against per match: 0.97
No goals against: 12
Home games statistics
Home games percentage: 0.52
Matches total: 17
Matches played: 17
Total goals (for and against): 39
Goals per match: 2.29
Goals for22
Goals for per match: 1.29
Goals against17
Goals against per match: 1
Away games statistics
Away games percentage: 0.48
Matches total: 16
Matches played: 16
Total goals (for and against): 31
Goals per match: 1.94
Goals for16
Goals for per match: 1
Goals against15
Goals against per match: 0.94
Goals per matchday