HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EUROPA League 2012-13
 Ekipi - Aalesunds Fk [Aa]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 Ole Christian RORVIKOle Christian RORVIK  - (-)----------
 Sten GRYTEBUSTSten GRYTEBUST  - (-)22--------
 Mathias RASMUSSENMathias RASMUSSEN  - (-)----------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Amund SKIRIAmund SKIRI  - (-)11-1--------
 Edvard SKAGESTADEdvard SKAGESTAD  - (-)2111--------
 Jonatan TOLLASJonatan TOLLAS  - (-)22--1-------
 Ville JALASTOVille JALASTO  - (-)------------
 Daniel ARNEFJORDDaniel ARNEFJORD  - (-)22----------
 Hugues WEMBANGOMOHugues WEMBANGOMO  - (-)22----------
 Jo Nymo MATLANDJo Nymo MATLAND  - (-)22-1--------
 Enar JAAGEREnar JAAGER  - (-)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 1-------
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Jason MORRISONJason MORRISON  - (-)11----------
 Fredrik CARLSENFredrik CARLSEN  - (-)22-1--------
 Sander POSTSander POST  - (-)11-1--------
 Peter Orry LARSENPeter Orry LARSEN  - (-)------------
 Christian MYKLEBUSTChristian MYKLEBUST  - (-)1-1---------
 Fredrik ULVESTADFredrik ULVESTAD  - (-)211---------
 Lars FUHRELars FUHRE  - (-)22-1--------
 Adam SELLAMIAdam SELLAMI  - (-)------------
 Michael BARRANTESMichael BARRANTES  - (-)211-1-------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 2-------
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Magnus Sylling OLSENMagnus Sylling OLSEN  - (-)------------
 Tremaine STEWARTTremaine STEWART  - (-)22--2-------
 Leke James SAMSONLeke James SAMSON  - (-)1-1-2-------
 Demar PHILLIPSDemar PHILLIPS  - (-)------------
 Kjell Rune SELLINKjell Rune SELLIN  - (-)1-1---------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 6-------
 Stafi i Aalesunds Fk [Aalesunds Fk]

 Funksioni
Kjetil REKDALKjetil REKDAL  - (-)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer