HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Ekipi - Bosnia & Herzegovina [BOS]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
1Kenan HASAGICKenan HASAGIC  Bosnia and Herzegovina01. Shkurt 1980 (44)22--------
12Asmir BEGOVICAsmir BEGOVIC  Bosnia and Herzegovina20. Qershor 1987 (37)1-1-------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
2Sanel JAHICSanel JAHIC  Bosnia and Herzegovina10. Dhjetor 1981 (42)------------
2Darko MALETICDarko MALETIC  - (-)1-1-1-1-----
3Boris PANDZABoris PANDZA  Bosnia and Herzegovina15. Dhjetor 1986 (37)2111--------
4Emir SPAHICEmir SPAHIC  18. Gusht 1980 (43)22----1-----
5Adnan MRAVACAdnan MRAVAC  Bosnia and Herzegovina10. Prill 1982 (42)11----1-----
7Ognjen VRANJESOgnjen VRANJES  Bosnia and Herzegovina24. Tetor 1989 (34)------------
13Safet NADAREVICSafet NADAREVIC  Bosnia and Herzegovina30. Gusht 1980 (43)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 1-3-----
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Haris MEDUNJANINHaris MEDUNJANIN  Bosnia and Herzegovina08. Mars 1985 (39)22--1-------
0Mensur MUJDZAMensur MUJDZA  Croatia, Republic of28. Mars 1984 (40)22-1--------
6Elvir RAHIMICElvir RAHIMIC  Bosnia and Herzegovina04. Prill 1986 (38)22----------
7Semir STILICSemir STILIC  Bosnia and Herzegovina08. Tetor 1987 (36)------------
8Miralem PJANICMiralem PJANIC  Bosnia and Herzegovina02. Prill 1990 (34)22----------
10Zvjezdan MISIMOVICZvjezdan MISIMOVIC  Bosnia and Herzegovina05. Qershor 1982 (42)22--1-------
15Muhamed BESICMuhamed BESIC  - (-)1-1---------
16Senad LULICSenad LULIC  Bosnia and Herzegovina18. Janar 1986 (38)22----1-----
17Senijad IBRICICSenijad IBRICIC  Bosnia and Herzegovina26. Shtator 1985 (38)1-1---------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 3-4-----
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Zllatan MUSLIMOVICZllatan MUSLIMOVIC  - (-)1-1---------
11Edin DZEKOEdin DZEKO  Bosnia and Herzegovina17. Mars 1986 (38)22--1-------
14Vedad IBISEVICVedad IBISEVIC  Bosnia and Herzegovina06. Gusht 1984 (39)22-12-------
15Ermin ZECErmin ZEC  Bosnia and Herzegovina28. Mars 1988 (36)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 6-4-----
 Stafi i Bosnia & Herzegovina [Bosnia & Herzegovina]

 Funksioni
Safet SUSICSafet SUSIC  Bosnia and Herzegovina13. Prill 1955 (69)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer