HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Ekipi - Luksemburg [LUK]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
0Marc OBERWEISMarc OBERWEIS  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)----------
1Jonathan JOUBERTJonathan JOUBERT  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)22--------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Ante BUKVICAnte BUKVIC  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)11----------
2Kim KINTZIGERKim KINTZIGER  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)11----------
3Guy BLAISEGuy BLAISE  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)22----------
4Eric HOFFMANNEric HOFFMANN  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)11----------
5Tom SCHNELLTom SCHNELL  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)22----1-----
16Massimo MARTINOMassimo MARTINO  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)1-1---------
19Mathias JANISCHMathias JANISCH  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)11----------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --1-----
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Joël PEDROJoël PEDRO  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)1-1---------
6René PETERSRené PETERS  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)11----1-----
7Tom LATERZATom LATERZA  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)11----------
7Charles LEWEKCharles LEWEK  - (-)11----------
8Gilles BETTMERGilles BETTMER  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)22--1-------
10Ben PAYALBen PAYAL  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)22----------
13Aurélien JOACHIMAurélien JOACHIM  - (-)1-1-1-------
23Stefano BENSIStefano BENSI  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)1-1---------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 2-2-----
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Joël KITENGEJoël KITENGE  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)------------
9Daniel DA MOTADaniel DA MOTA  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)22----------
11Dan COLLETTEDan COLLETTE  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)1-1---------
17Mario MUTSCHMario MUTSCH  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)22----11----
18Lars GERSONLars GERSON  Luxembourg, Grand Duchy of- (-)11----------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 2-31----
 Stafi i Luksemburg [Luksemburg]

 Funksioni
Luc HOLTZLuc HOLTZ  - (-)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer