HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Ekipi - Bjellorusia [BJE]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
0Anton AMELCHENKOAnton AMELCHENKO  - (-)----------
0Artyom GOMELKOArtyom GOMELKO  - (-)----------
1Sergei VEREMKOSergei VEREMKO  Belarus, Republic of16. Tetor 1982 (41)11--------
12Yuri ZHEVNOVYuri ZHEVNOV  Belarus, Republic of17. Prill 1981 (43)11--------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Dmitri MOLOSHDmitri MOLOSH  Belarus, Republic of10. Dhjetor 1981 (42)22----2-----
0Igor SHITOVIgor SHITOV  Belarus, Republic of24. Tetor 1986 (37)22----1-----
0Maksim ZHAVNERCHICKMaksim ZHAVNERCHICK  - (-)------------
3Aleksandr MARTYNOVICHAleksandr MARTYNOVICH  Belarus, Republic of26. Gusht 1987 (36)22----------
5Aleksandr YUREVICHAleksandr YUREVICH  Belarus, Republic of08. Gusht 1979 (44)1-1---------
6Maksim BORDACHEVMaksim BORDACHEV  Belarus, Republic of18. Qershor 1986 (38)------------
6Yan TIGOREVYan TIGOREV  Belarus, Republic of10. Mars 1984 (40)22----------
7Sergei OMELYANCHUKSergei OMELYANCHUK  Belarus, Republic of08. Gusht 1980 (43)22----------
17Sergei SOSNOVSKISergei SOSNOVSKI  Belarus, Republic of14. Gusht 1981 (42)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --3-----
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Aleksandr HLEBAleksandr HLEB  Belarus, Republic of01. Maj 1981 (43)------------
0Sergei KRIVETSSergei KRIVETS  Belarus, Republic of08. Qershor 1986 (38)21111-------
0Pavel NEKHAYCHIKPavel NEKHAYCHIK  - (-)------------
2Aleksandr KULCHIYAleksandr KULCHIY  Belarus, Republic of01. Nentor 1973 (50)22----1-----
4Timofei KALACHEVTimofei KALACHEV  - (-)11----1-----
13Vitali KUTUZOVVitali KUTUZOV  Belarus, Republic of20. Mars 1980 (44)------------
14Anton PUTSILOAnton PUTSILO  Belarus, Republic of10. Qershor 1987 (37)22-1--1-----
15Sergei KISLYAKSergei KISLYAK  Belarus, Republic of06. Gusht 1987 (36)22----------
16Aleksandr BYCHENOKAleksandr BYCHENOK  Belarus, Republic of30. Maj 1985 (39)1-1---------
21Pavel SITKOPavel SITKO  - (-)1-1---------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 1-6-----
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Vyacheslav HLEBVyacheslav HLEB  Belarus, Republic of12. Shkurt 1983 (41)211---1-----
8Sergei KORNILENKOSergei KORNILENKO  Belarus, Republic of14. Shkurt 1983 (41)------------
9Leonid KOVELLeonid KOVEL  - (-)1-1---------
11Vitali RODIONOVVitali RODIONOV  Belarus, Republic of11. Dhjetor 1983 (40)11--1-------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 2-7-----
 Stafi i Bjellorusia [Bjellorusia]

 Funksioni
Bernd STANGEBernd STANGE  Germany, Federal Republic of- (-)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer