HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Ekipi - Rumania [RUM]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
0Bogdan LOBONTBogdan LOBONT  - (-)11--------
0Silviu LUNGSilviu LUNG  Romania04. Qershor 1989 (35)11--------
0Costel PANTILIMONCostel PANTILIMON  Romania01. Shkurt 1987 (37)----------
0Ciprian TATARUSANUCiprian TATARUSANU  Romania09. Shkurt 1986 (38)----------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Alexandru BOURCEANUAlexandru BOURCEANU  - (-)11----------
0Cristian CHIVUCristian CHIVU  - (-)------------
0Cosmin CONTRACosmin CONTRA  Romania- (-)11----------
0Ovidiu DANANAEOvidiu DANANAE  Romania- (-)------------
0Costin LAZARCostin LAZAR  - (-)11-1--------
0Vasile MAFTEIVasile MAFTEI  Romania- (-)------------
0Mihai NESUMihai NESU  Romania- (-)------------
0Razvan RATRazvan RAT  Romania26. Maj 1981 (43)11----1-----
0Cristian SAPUNARUCristian SAPUNARU  Romania05. Prill 1984 (40)------------
0Gabriel TAMASGabriel TAMAS  - (-)22----1-----
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --2-----
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Gheorghe BUCURGheorghe BUCUR  - (-)1-1---------
0Razvan COCISRazvan COCIS  Romania- (-)22----------
0Ciprian DEACCiprian DEAC  Romania- (-)11----------
0George FLORESCUGeorge FLORESCU  Romania- (-)11----------
0Dorin GOIANDorin GOIAN  - (-)11----------
0Ovidiu HEREAOvidiu HEREA  Romania- (-)1-1---------
0Iasmin LATOVLEVICIIasmin LATOVLEVICI  - (-)11----------
0Gabriel MURESANGabriel MURESAN  Romania- (-)1-1---------
0Banel NICOLITABanel NICOLITA  - (-)11-1--1-----
0Mirel RADOIMirel RADOI  Romania- (-)11----------
0Cristian TANASECristian TANASE  Romania- (-)------------
0Gabriel TORJEGabriel TORJE  Romania22. Nentor 1989 (34)211---------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --3-----
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Marius BILASCOMarius BILASCO  Romania- (-)------------
0Srgian LUCHINSrgian LUCHIN  - (-)11----------
0Ciprian MARICACiprian MARICA  Romania- (-)22-11-------
0Adrian MUTUAdrian MUTU  - (-)11----------
0Daniel NICULAEDaniel NICULAE  Romania- (-)11----------
0Bogdan STANCUBogdan STANCU  Romania28. Qershor 1987 (37)2-2-1-------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 2-3-----
 Stafi i Rumania [Rumania]

 Funksioni
Razvan LUCESCURazvan LUCESCU  - (-)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer
Victor PITURCAVictor PITURCA  - (-)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer