HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Maj 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
E shtunë, 14 Maj 2016 17:30 h
 
BESA vs DRITA
 

Match details
Match Date :E shtunë, 14 Maj 2016
Match Time :17:30 h
 

Head-to-head

BESA Stats DRITA
4 Current rank 8
31 Matches 31
14/5/12 W/D/L (Total) 10/8/13
12/4/0 W/D/L (Home)8/3/4
2/1/12 W/D/L (Away)2/5/9
47Points38
34 : 26 Goals33 : 40
8 Difference-7
BESA - PRISHTINA 3:0 Highest won homeDRITA - KOSOVA(V) 5:1
---- Highest loss homeDRITA - TREPCA 89 0:4
KOSOVA(V) - BESA 0:1 Highest won awayDRENICA - DRITA 0:4
DRENICA - BESA 3:1 Highest loss awayTREPCA 89 - DRITA 5:1


History of matches
Vala Superliga Kosove 2016-17
6E diel, 25. Shtator 201615:00BESA-DRITA2-0
17E enjte, 01. Dhjetor 201613:00DRITA-BESA1-1
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12
8E shtunë, 01. Tetor 201116:00DRITA-BESA5-1
19E shtunë, 17. Mars 201215:30BESA-DRITA3-0
26E diel, 29. Prill 201215:00BESA-DRITA0-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14
1E diel, 18. Gusht 201317:30DRITA-BESA0-0
12E diel, 27. Tetor 201314:00BESA-DRITA2-0
25E shtunë, 19. Prill 201415:00BESA-DRITA2-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
5E enjte, 17. Shtator 201515:30DRITA-BESA1-0
16E diel, 22. Nentor 201513:00BESA-DRITA2-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13
11E shtunë, 20. Tetor 201215:30BESA-DRITA1-1
22E mërkurë, 03. Prill 201315:30DRITA-BESA2-0
28E diel, 05. Maj 201316:00DRITA-BESA0-2
Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
9E mërkurë, 08. Tetor 201415:30DRITA-BESA1-1
20E martë, 31. Mars 201513:00BESA-DRITA1-0
24E diel, 26. Prill 201513:30DRITA-BESA0-1