HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
E diel, 24 Maj 2015 18:00 h
 
KOSOVA(V) vs VELLAZNIMI
 

Match details
Match Date :E diel, 24 Maj 2015
Match Time :18:00 h
 

Head-to-head

KOSOVA(V) Stats VELLAZNIMI
5 Current rank 8
29 Matches 29
12/10/7 W/D/L (Total) 8/9/12
8/4/3 W/D/L (Home)6/5/3
4/6/4 W/D/L (Away)2/4/9
46Points33
32 : 23 Goals22 : 29
9 Difference-7
KOSOVA(V) - KF ISTOGU 5:0 Highest won homeVELLAZNIMI - BESA 5:0
KOSOVA(V) - FERONIKELI 0:2 Highest loss homeVELLAZNIMI - PRISHTINA 0:2
KF ISTOGU - KOSOVA(V) 1:2 Highest won awayTREPCA - VELLAZNIMI 1:2
BESA - KOSOVA(V) 2:0 Highest loss awayFERONIKELI - VELLAZNIMI 3:0


History of matches
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13
1E martë, 21. Gusht 201217:00VELLAZNIMI-KOSOVA(V)0-0
12E diel, 28. Tetor 201214:00KOSOVA(V)-VELLAZNIMI1-0
30E mërkurë, 15. Maj 201316:00VELLAZNIMI-KOSOVA(V)0-1
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
8E mërkurë, 23. Shtator 200915:00VELLAZNIMI-KOSOVA(V)1-0Match Report
19E diel, 21. Mars 201015:00KOSOVA(V)-VELLAZNIMI1-0Match Report
Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
8E premte, 03. Tetor 201415:30KOSOVA(V)-VELLAZNIMI2-0
19E diel, 22. Mars 201513:00VELLAZNIMI-KOSOVA(V)0-0