HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
E diel, 24 Maj 2015 18:00 h
 
HAJVALIA vs PRISHTINA
 

Match details
Match Date :E diel, 24 Maj 2015
Match Time :18:00 h
 

Head-to-head

HAJVALIA Stats PRISHTINA
4 Current rank 2
29 Matches 29
13/8/8 W/D/L (Total) 15/10/4
8/3/4 W/D/L (Home)7/6/2
5/5/4 W/D/L (Away)8/4/2
47Points55
42 : 31 Goals39 : 18
11 Difference21
HAJVALIA - TREPCA 4:0 Highest won homePRISHTINA - TREPCA 4:0
HAJVALIA - BESA 1:3 Highest loss homePRISHTINA - HAJVALIA 0:2
FERONIKELI - HAJVALIA 2:5 Highest won awayTREPCA - PRISHTINA 0:3
TREPCA 89 - HAJVALIA 3:0 Highest loss awayDRENICA - PRISHTINA 2:0


History of matches
Vala Superliga Kosove 2016-17
3E mërkurë, 07. Shtator 201615:00PRISHTINA-HAJVALIA3-0
14E martë, 15. Nentor 201614:00HAJVALIA-PRISHTINA0-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14
6E shtunë, 21. Shtator 201316:00PRISHTINA-HAJVALIA1-0
17E shtunë, 23. Nentor 201313:00HAJVALIA-PRISHTINA1-3
23E diel, 06. Prill 201416:00PRISHTINA-HAJVALIA1-1
Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
7E shtunë, 27. Shtator 201415:00PRISHTINA-HAJVALIA1-2
18E diel, 28. Shkurt 201613:30HAJVALIA-PRISHTINA1-0
26E diel, 17. Prill 201615:00PRISHTINA-HAJVALIA0-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13
9E hënë, 08. Tetor 201215:00HAJVALIA-PRISHTINA2-4
20E diel, 24. Mars 201315:00PRISHTINA-HAJVALIA1-0
29E diel, 12. Maj 201317:00PRISHTINA-HAJVALIA3-2
Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
11E diel, 19. Tetor 201414:00HAJVALIA-PRISHTINA2-3
22E shtunë, 11. Prill 201514:00PRISHTINA-HAJVALIA0-2