HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
E diel, 24 Maj 2015 18:00 h
 
FERIZAJ vs DRITA
 

Match details
Match Date :E diel, 24 Maj 2015
Match Time :18:00 h
 

Head-to-head

FERIZAJ Stats DRITA
11 Current rank 10
29 Matches 29
4/6/19 W/D/L (Total) 7/9/13
4/4/6 W/D/L (Home)6/5/3
0/2/13 W/D/L (Away)1/4/10
18Points30
19 : 48 Goals24 : 33
-29 Difference-9
FERIZAJ - DRENICA 3:1 Highest won homeDRITA - DRENICA 4:0
FERIZAJ - HAJVALIA 0:3 Highest loss homeDRITA - FERONIKELI 1:3
---- Highest won awayKOSOVA(V) - DRITA 0:1
FERONIKELI - FERIZAJ 4:0 Highest loss awayDRENICA - DRITA 5:0


History of matches
Vala Superliga Kosove 2016-17
9E diel, 16. Tetor 201615:00DRITA-FERIZAJ0-0
20E mërkurë, 08. Mars 201713:00FERIZAJ-DRITA1-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14
3E diel, 01. Shtator 201317:00DRITA-FERIZAJ0-0
14E enjte, 07. Nentor 201314:00FERIZAJ-DRITA0-1
26E mërkurë, 23. Prill 201416:00DRITA-FERIZAJ2-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
4E mërkurë, 03. Shtator 201415:30DRITA-FERIZAJ3-0
15E diel, 16. Nentor 201415:30FERIZAJ-DRITA0-0