HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
E diel, 24 Maj 2015 18:00 h
 
BESA vs DRENICA
 

Match details
Match Date :E diel, 24 Maj 2015
Match Time :18:00 h
 

Head-to-head

BESA Stats DRENICA
3 Current rank 7
29 Matches 29
16/6/7 W/D/L (Total) 9/8/12
10/3/2 W/D/L (Home)8/5/1
6/3/5 W/D/L (Away)1/3/11
54Points35
40 : 32 Goals29 : 31
8 Difference-2
BESA - FERIZAJ 3:0 Highest won homeDRENICA - DRITA 5:0
BESA - PRISHTINA 1:2 Highest loss homeDRENICA - KF ISTOGU 2:3
HAJVALIA - BESA 1:3 Highest won awayFERONIKELI - DRENICA 0:2
VELLAZNIMI - BESA 5:0 Highest loss awayDRITA - DRENICA 4:0


History of matches
Vala Superliga Kosove 2016-17
3E mërkurë, 07. Shtator 201615:00DRENICA-BESA1-1
14E mërkurë, 16. Nentor 201614:00BESA-DRENICA2-1
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12
7E mërkurë, 28. Shtator 201116:00BESA-DRENICA2-0
18E shtunë, 10. Mars 201214:00DRENICA-BESA1-2
24E shtunë, 14. Prill 201215:00BESA-DRENICA1-1
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14
5E premte, 13. Shtator 201316:00DRENICA-BESA0-2
16E shtunë, 16. Nentor 201313:00BESA-DRENICA2-2
28E diel, 04. Maj 201415:00BESA-DRENICA2-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
7E premte, 26. Shtator 201417:00DRENICA-BESA3-1
18E diel, 28. Shkurt 201613:30BESA-DRENICA3-1
26E diel, 17. Prill 201615:00BESA-DRENICA3-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13
10E shtunë, 13. Tetor 201215:00DRENICA-BESA2-2
21E shtunë, 30. Mars 201315:30BESA-DRENICA1-0
27E diel, 28. Prill 201316:00BESA-DRENICA4-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11
4E mërkurë, 01. Shtator 201016:00DRENICA-BESA1-0
15E diel, 07. Nentor 201013:00BESA-DRENICA2-1
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
6E diel, 13. Shtator 200916:00BESA-DRENICA2-1
17E mërkurë, 11. Nentor 200913:00DRENICA-BESA3-2
24E mërkurë, 14. Prill 201012:00DRENICA-BESA1-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
8E premte, 03. Tetor 201415:30BESA-DRENICA2-1
19E shtunë, 21. Mars 201513:00DRENICA-BESA3-0