HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 32 - E diel, 04. Maj 2014 - 18:00 h

FlamurtariTirana
22

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 04 Maj 2014
Match Time :18:00 h
Match number :2
 
Playground :Stadiumi "Flamurtari" - Vlorë
Match referee(s):Lorenc JEMINI, Ergin DODA, Ridiger COKAJ
 
Spektatore: 2.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
   Timeline
  Flamurtari
  Substitution min 46 ::Halim BEGAJ <-> Franc VELIUSubstitution min 60 ::Nijas LENA <-> Ardit SHEHAJSubstitution min 75 ::Lejdi LICAJ <-> Polizoi ARBERIGol min 27 ::Arbër ABILALIAJGol min 56 ::Arbër ABILALIAJKarton i verdhe min 49 ::Bruno TELUSHIKarton i verdhe min 53 ::Erjon DUSHKUKarton i verdhe min 70 ::Nijas LENAKarton i verdhe min 90 ::Arbër ABILALIAJKarton i verdhe min 94 ::Taulant KUQI


  Substitution min 52 ::Erlind KORRESHI <-> Entonio PASHAJ Substitution min 58 ::Francis KAHATA <-> Ivan DELIC Substitution min 78 ::Mensur LIMANI <-> Mario MORINAGol min 6 ::GILBERTO FortunatoGol min 68 ::Mario MORINAGol min 68 ::Mario MORINAKarton i verdhe min 45 ::Gentian MUCAKarton i verdhe min 51 ::Renaldo KALARIKarton i verdhe min 74 ::Erlind KORRESHIGol min 6 ::GILBERTO FortunatoGol min 68 ::Mario MORINAGol min 68 ::Mario MORINAKarton i verdhe min 45 ::Gentian MUCAKarton i verdhe min 51 ::Renaldo KALARIKarton i verdhe min 74 ::Erlind KORRESHI
  Tirana
   Eventet
  Gol
  • 27' : Arbër ABILALIAJ ( 1 )
  • 56' : Arbër ABILALIAJ ( 1 )
  • 6' : GILBERTO Fortunato ( 1 )
  • 68' : Mario MORINA ( 1 )
  • 68' : Mario MORINA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 49' : Bruno TELUSHI ( 1 )
  • 53' : Erjon DUSHKU ( 1 )
  • 70' : Nijas LENA ( 1 )
  • 90' : Arbër ABILALIAJ ( 1 )
  • 94' : Taulant KUQI ( 1 )
  • 45' : Gentian MUCA ( 1 )
  • 51' : Renaldo KALARI ( 1 )
  • 74' : Erlind KORRESHI ( 1 )