HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 28 - E shtunë, 12. Prill 2014 - 18:00 h

TiranaLushnja
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 12 Prill 2014
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Andi KOCI, Enea PASHAJ, Ridiger COKAJ
 
Weather:sunny
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

  Tranjer
   Timeline
  Tirana
  Substitution min 53 ::Renaldo KALARI <-> Erion HOXHALLARISubstitution min 55 ::Afrim TAKU <-> Erlind KORRESHISubstitution min 88 ::Mirel COTA <-> Selemani NDIKUMANAGol min 33 ::Francis KAHATA


  Karton i kuq min 89 ::Erion SULAKarton i verdhe min 27 ::Lorenc TRASHIKarton i verdhe min 47 ::Viktor GJYLAKarton i verdhe min 84 ::Erion SULAKarton i kuq min 89 ::Erion SULAKarton i verdhe min 27 ::Lorenc TRASHIKarton i verdhe min 47 ::Viktor GJYLAKarton i verdhe min 84 ::Erion SULAKarton i kuq min 89 ::Erion SULAKarton i verdhe min 27 ::Lorenc TRASHIKarton i verdhe min 47 ::Viktor GJYLAKarton i verdhe min 84 ::Erion SULA
  Lushnja
   Eventet
  Gol
  • 33' : Francis KAHATA ( 1 )
   Karton i kuq
    • 89' : Erion SULA ( 1 )
    Karton i verdhe
     • 27' : Lorenc TRASHI ( 1 )
     • 47' : Viktor GJYLA ( 1 )
     • 84' : Erion SULA ( 1 )