HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 02 Mars 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 9 - E shtunë, 19. Nentor 2011 - 14:50 h

ApoloniaVllaznia
14

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 19 Nentor 2011
Match Time :14:50 h
 
Playground :Stadiumi "Loni Papuçiu" - Fier
Match referee(s):Rudin PRECA, Remzi SADIKU, Shkelqim GUCE, Emigers GANCI
 
Spektatore: 1.000
Weather:sunny
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

  Tranjer
   Eventet
  Gol
  • 44' : Julian GERXHO ( 1 )
  • 67' : Dritan SMAJLI ( 1 | Goditje me koke )
  • 75' : Xhevahir SUKAJ ( 1 )
  • 81' : Armando VAJUSHI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 12' : Armand PASHA ( 1 | Faull )
  • 27' : Renato NACI ( 1 | Faull )
  • 45' : Julian GERXHO ( 1 | Festim i zgjatur i golit )
  • 43' : Dritan SMAJLI ( 1 | Prekje topit me dore )
  • 68' : Amir TAFA ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
  • 78' : Armand PASHA ( 2 | Simulim )