HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 8 - E diel, 06. Nentor 2011 - 18:00 h

TiranaSkenderbeu
00

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 06 Nentor 2011
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Ridiger COKAJ, Lorenc JEMINI, Elvis PEZA, Denis REXHA
 
Spektatore: 7.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

  Tranjer
   Eventet
  Karton i verdhe
  • 59' : Klodian DURO ( 1 | Protesta )
  • 80' : Nertil FERRAJ ( 1 | Faull )
  • 93' : Erando KARABECI ( 1 | Faull )
  • 38' : Gjergj MUZAKA ( 1 | Terheqje fanellet )
  • 53' : Renato ARAPI ( 1 | Faull )
  • 73' : Nuredeen ORELESI ( 1 | Faull )
  • 81' : Marko RADAS ( 1 | Faull )

   Permbledhja
  93-Karabeci ndeshkohet me karton per faull ndaj Muzakes

  93-Taku bllokohet nga nje mbrojtes

  90-Arbitri akordon 3-minuta shtese

  89-Xhafa ndalet ne pozicjon jashte loje

  85-Del Duro dhe futet Tushe

  83-Per Tiranen behet gati per te hyre Tushe

  81-Karton edhe per Radas

  80-Karton i verdhe per Ferrajn. Faull mbi Allmuçen

  79-Goditje nga kendi per Skenderbeun. Krosi bllokohet nga Ilion Lika

  76-Aksion i bukur i Duros, por gjuajtja perfundon jashte kuadratit

  73-Bala gjuan jashte me koke teper afer portes se Shehit

  73-Nderhyrje nga mbrapa e Orelesit ndaj Duros. Karton per nigerianin

  70-Rast i mire edhe per Gilman Liken, por ne momentin e gjuajtjes bllokohet shume mire nga Bici

  69-Muzaka humbet nje rast shume te mire. I vetem perballe Likes gjuan jashte

  67-Mesa duket do te dale Morina dhe jo Bala. Kryhet zevendesim. Del Morina futet Ferraj. Tani Tirana do te luajne me 5-mesfushore dhe me Balen e vetem ne sulm

  66-Goditje e lire e Muzakes, por mbrojtja bardheblu largon disi topin nga zona

  65-Behet gati per te hyre Ferraj ne vend te Bales

  64-Goditje nga kendi per Skenderbeun


  63-Allmuça ndalet ne pozicjon jashte lojet

  61-Ngrihet ne nxemje per Skenderbeun i riu tiranas, Kerçiku

  59-Duro merr karton te verdhe per protesta

  58-Gjuajtje e lehte e Xhafes qe pritet pa problem nga Ilion Lika

  55-Gilman Lika eshte i demtuar dhe arbitri ndalon lojen

  54-Barazohet numri i shtyllave. Ekzekuton Duro goditjen e lire dhe topi ndalet nga traversa

  53-Faull e Arapit ndaj Likes ne hyrje te zones. Edhe karton i verdhe per Arapin

  50-Faull ne mesfushe ne favor te Skenderbeut

  46-Fillon pjesa e dyte pa asnje zevendesim

  Pjesa e pare kishte nje supremaci te lehte nga ana e ekipit mik nga Korça, por edhe Tirana krijoi disa raste. Ne pergjithesi te dy portjeret nuk u impenjuan shume. Zoterimi i topit 52% me 48% ne favor te Skenderbeut

  45-Mbyllet pjesa pare pa asnje minute shtese ne barazim pa gola

  43-Top i bukur i Allmuçes per Xhafen, por del Lika dhe ndal aksionin korçar

  38-Muzaka ndeshkohet me karton te verdhe

  36-Rast i mire per Balen qe niset ne kundersulm, por ndalet nga Bici

  34-Ekzekuton Duro, por pret lehtesisht Shehi

  34-Faull e Bicit mbi Balen afer zones korçare

  31-Duro nderhyne rende ndaj Gvozdenovic dhe keshillohet nga gjyqtari

  31-Ngrihen ne nxemje Hepple dhe Ferraj per Tiranen

  30-Allmuça ndalet ne pozicjon jashte loje

  28-Orelesi gjuan dhe pret Lika ne pozicjon qendror

  27-Goditje nga kendi per Tiranen

  24-Pozicjon jashte loje per Duron

  22-Muzaka demtohet ne nje perplasje me Sinen. Muzaka ngrihet pa probleme

  20-Goditje e lire per Skenderbeun, por anesori ndal gjithcka per pozicjon jashte loje

  16-Faull i Karabecit mbi Bratic.Karabeci keshillohet nga arbitri

  13-Muzaka shkakton faull mbi Sinen ne hyrje te zones tiranase

  8-Rast i mire per Balen por gjuajtja e tije e dobet pritet nga Shehi pa probleme

  6-Del Ilion Lika qe heq topin nga koka e Orelesit.Gjuan Bratic jashte

  4-Muzaka godet shtyllen me nje gjuajtje me koke

  2-Faull i Duros mbi Radas

  Fillon ndeshja nje atmosfere festive nga te dyja tifozerite