HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 21 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Kronika e ndeshjes: 5 - Ndeshjet Kualifikuese - E martë, 12. Tetor 2010 - 20:30 h

BjellorusiaShqiperi
20

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 12 Tetor 2010
Match Time :20:30 h
 
Playground :Dinamo Stadion
Match referee(s):Peter RASMUSSEN, Niels HOEG, Martin WULFF, Emil LAURSEN
 
Spektatore: 7.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 10' : Vitali RODIONOV ( 1 )
 • 77' : Sergei KRIVETS ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 46' : Dmitri MOLOSH ( 1 )
  • 52' : Timofei KALACHEV ( 1 | xhest anti sportiv )
  • 79' : Anton PUTSILO ( 1 )
  • 10' : Armend DALLKU ( 1 | proteste )
  • 28' : Gilman LIKA ( 1 )
  • 42' : Ervin SKELA ( 1 | Faull taktik )
  Karton i verdhe-kuq
   • 90' : Armend DALLKU ( 1 )

    Permbledhja   Perfundon ndeshja me fitoren e Bjelloruseve me rezultatin 2-0

   Arbitri katert jep tre minuta shtese

   Minuta e 90 : Dallku ndeshkohet me kartonin e dyte te verdhe duke marre kartonin e kuq

   Minuta e 86 : Vendasit kane nje mundesi te mire shenimi me ane te Rodionov, por Beqaj pret

   Minuta e 81 : Largohet Skela aktivizohet Kapllani

   Minuta e 79 : Putilo ndeshkohet me karton te verdhe

   Minuta e 77 : Pas nje gabimi te kapitenit Skela, Krivets shenon golin e dyte

   Minuta e 73 : Goditje e lire per skuadren tone kombetare

   Minuta e 70 : Salihi mundesi te mire shenimi, por nuk gjuan mire me koke

   Minuta e 69 : Muzaka kroson nga kendi, por mbrojtesit vendas largojne topin nga zona e tyre

   Minuta e 68 : Muzaka fiton goditje kendi

   Minuta e 68 : Faull ndaj Vangjelit

   Minuta e 66 : Duro proteston per nje faull, por arbitri ska te njetin mendim me te

   Minuta e 65 : Vangjeli pas nje inkursioni individual gabon ne pasim

   Minuta e 60 : Skela kroson nga goditja e lire gjuan Dallku me koke, por jashte

   Minuta e 60 : Largohet Bulku dhe aktivizohet Muzaka

   Minuta e 59 : Salihi fitone nje goditje te lire ne sulme

   Minuta e 52 : Timofei Kalachev ndeshkohet me karton te verdh pas nje xhesti anti sportiv ndaj Agollit

   Minuta e 50 : Teli ndalon ne menyre te parregullt Sergei Omelyanchuk

   Minuta e 50 : Salihi shkakton faull ne sulme

   Minuta e 46 :  Shqiperia fiton nje goditje te lire dhe Molosh ndeshkohet me karton te verdh

   Fillon pjesa e dyte

   Perfundon pjesa e pare me rezultatin 1-0

   Minuta e 45 : Arbitri kater jep 1 minute shtese

   Minuta e 42 : Skela ndeshkohet me karton te verdhe. I treti deri me tani per ekipin tone kombetar

   Minuta e 42 : Goditje e lire per Shqiperine kroson Skela, por pa rrezik per Bjelloruset

   Minuta e 39 : Agolli gjuan nga 28-metra, por pa rrezik per portierin Zhevnov

   Minuta e 36 : Shqiperia gjuan per here te pare ne porten e vendasve duke rrezikuar seriozisht

   Minuta e 35 : Duro fiton nje goditje te lire ne mesin e fushes

   Minuta e 34 : Lila shkakton faull ndaj Molosh

   Minuta e 32 : Vendasit kane tronditur traversen e Beqajt i cili ka bere nje dalje te pa studjuar mire

   Minuta e 28 : Lika ndeshkohet me akrton te verdh per mos respektim te distances

   Minuta e 27 : Molosh deperton bukur brenda zones shqipetare, por ne momentin final i ka ikur topi nga kemba

   Minuta e 25 : Kalachev shkakton faull ndaj Telit

   Minuta e 24 : Salihi fiton nje goditje te lire ne mesfushen tone

   Minuta e 23 : Lila humbet topin duke humbur nje rast te mire per te vene ne veshtiresi portierin vendas

   Minuta e 20 : Kalachev gjuan dhe portieri yne pret pa veshtiresi

   Minuta e 18 : Autori golit Rodionov zihet ne pozicion jasht loje

   Minuta e 17 : Kalachev gjuan nga brenda zones, por Beqaj pret

   Minuta e 15 : Agolli gjuan nga larg, por topi i tij perfundon mbi traversen e mbrojtur nga Zhevnov

   Minuta e 14 : Nje nga lojtaret Bjellorus zihet ne pozicion jashte loje

   Minuta e 10 : Dallku ndeshkohet me karton te verdh per proteste

   Minuta e 10 : Pas ngushtimit te topit nga portieri Beqaj, Rodionov gjendet aty prane dhe shenon golin e pare per vendasit

   Minuta e 8 : Bulku shkakton faull ndaj Tigorev

   Minuta e 7 : Bjellorusia fiton goditjen e dyte nga kendi rresht, por qe largohet nga mbrojtesit tane

   Minuta e 6 : Bjellorusai fiton goditjen e pare nga kendi

   Minuta e 4 : Shqiperia fiton te drejten e nje godfitje te lire ne mesin e fushes

   Minuta e 3 : Molosh gjuan nga 30-metra, por Beqaj pret pa veshtiresi

   Topin e pare e luan kombetarja jone

   Fillon ndeshja