HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 4 - E mërkurë, 02. Shtator 2009 - 18:00 h

KOSOVA(V)HYSI
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E mërkurë, 02 Shtator 2009
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Ferki Aliu" - Vushtri
Match referee(s):Përparim HASANI
 
Spektatore: 1.500

 Formacionet
PLAYERS
   Portier
   GOALKEEPER
     Mbrojtes
     DEFENDER
       Mesfushor
       Sulmues
       MIDFIELDER
         FORWARD
           TEAM STAFF
             COACHES
               COACH
                 HEAD COACH
                   MAINTAINER TEAM
                     MAINTAINER
                       MEDICAL STAFF
                         CLUB STAFF
                           Drejtor Sportiv
                             CLUB YOUTH MANAGER

                                Zevendesimet

                                Eventet
                               Gol
                               • 55' : Ilir IZMAKU ( 1 )
                                Karton i kuq
                                • 0' : Ilir IZMAKU ( 1 )
                                 Karton i verdhe
                                 • 0' : Mensur MAXHUNI ( 1 )
                                 • 0' : Ismet CAKA ( 1 )
                                 • 0' : Xhavit MEHMETI ( 1 )
                                 • 0' : Florim SOKOLI ( 1 )
                                 • 0' : Faruk ZENELI ( 1 )
                                 • 0' : Enis ZABERGJA ( 1 )
                                 • 0' : Besar MUSOLLI ( 1 )

                                  Permbledhja
                                 Kosova/ V - Hysi 1:0 (0:0)Stadiumi i qytetit në VushtrriShikues: 1500Gjyqtarë: P. Hasani, M. Baliu, N. IbrahimiKartonë të verdhë: Maxhuni, Caka, Mehmeti, Sokoli, Zeneli - E. Zabërxha dhe Musolli.Karton i kuq: Izmaku1:0 Ilir Izmaku 55Kosova (V): Burim Sadiku, Xhavit Mehmeti, Blerim Vilanci, Emir Rama, Ilir Izmaku, Bajram Zuqaku (Gëzim Hasi), Mensur Maxhuni (Bekim Musliu), Faruk Zeneli, Armend Zaberxha, Ismet Caka, Florim Sokoli (Festim Istrefi)Treiner: Arbnor MorinaHysi: Flamur Neziri, Bashkim Ahmeti, Qendrim Kida, Sokojeva, Erdogan Brando (Ahmer Haliti), Mentor Zhdrella, Besar Musolli (Agushi), Gëzim Gashi (Elhami Berisha), Labinot Osmani, Enis Zaberxha, Petrit OsmaniTreiner: Muharrem Sahiti