HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 26 Prill 2019
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EUROPA League 2010-11
 Kronika e ndeshjes: First Qualifying Round - E enjte, 08. Korrik 2010 - 08:00 h

Zalaegerszeg ZTETirana
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 08 Korrik 2010
Match Time :08:00 h
 
Playground :Sómógy Bacso
Match referee(s):Ilias SPATHAS, Spyridon TRYFONAS, Grigorios PANOU, Vassilios PAMPORIDIS
 
Spektatore: 4.300
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
  • 107' : Erando KARABECI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 33' : Leon PANIKVAR ( 1 )
  • 87' : Gyula ILLES ( 1 )
  • 92' : Matej MILJATOVIC ( 1 )
  • 119' : Sebino PLAKU ( 1 )

   Permbledhja
  89' Sebino Plaku missed penalty kick