HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 17 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16
 Kronika e ndeshjes: Java 2 - E premte, 28. Gusht 2015 - 20:00 h

PartizaniFlamurtari
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 28 Gusht 2015
Match Time :20:00 h
Match number :1
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Kridens META, Melis DERVISHI, Alfred SHKRETA, Paulin SIMONI
 
Spektatore: 1.600
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 97' : Xhevahir SUKAJ ( 1 )
  Gol
  • 72' : Lorenc TRASHI ( 1 )
  • 56' : Petr TRAPP ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 50' : Mentor MAZREKAJ ( 1 )
  • 52' : Endrit VRAPI ( 1 )
  • 93' : Ditmar BICI ( 1 )
  • 51' : Petr TRAPP ( 1 )
  • 51' : Bruno TELUSHI ( 1 )
  • 52' : Giorgi POPHKADZE ( 1 )
  • 83' : Entonio PASHAJ ( 1 )
  • 90' : Mario MORINA ( 1 )
  • 93' : Bedri GRECA ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
   • 95' : Entonio PASHAJ ( 1 )