HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kupa e Shqiperise 2014-15
 Kronika e ndeshjes: Finalja - E premte, 29. Maj 2015 - 20:00 h

KukësiLaci
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 29 Maj 2015
Match Time :20:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Lorenc JEMINI
 
Spektatore: 5.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Demtim
 • 41' : Kushtrim LUSHTAKU ( 1 )
  Gol
  • 45' : Edon HASANI ( 1 )
  • 28' : Emiljano VELIAJ ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 27' : Gledi MICI ( 1 )
  • 59' : Francisco JEFFERSON ( 1 )
  • 69' : Vilfor HYSA ( 1 )
  • 71' : Renato MALOTA ( 1 )
  • 23' : Emiljano VELIAJ ( 1 )
  • 40' : Arian SHETA ( 1 )
  • 88' : Miroslav VUJADINOVIC ( 1 )