HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 16 Gusht 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Europa Lige\ Kukesi i pafat humbet kunder Astrise te Vienes
nga Administrator   E enjte, 14 Korrik 2016 21:55   pdfShtypEmail

austria-wien-kukesiSapo ka perfunduar ndeshja Austria e Vjenes - Kukesi me rezultatin 1-0. Kukesi ka qene i pafat ne ndeshjen e vlefshme per turin e dyte te Europa Lige. Kukesi e ka filluar ndeshjen vrullshem duke sulmuar drejt portes te mbrojtur nga portieri Haxhikic por pa arritur te shenoje. Me pas ka qene Austria e Vjenes ajo qe ka marre frenat e lojes ne dore dhe ne minuten e 24 ka arritur te kaloje ne avantazh me ane te Pires. Kuksianet vazhdojne te vuajne lojene austriakeve dhe nuk arrijne te reagojne. Pjesa e pare do te mbyllet me rezultatin 1-0. 
Ne pjesen e dyte Kukesi hyn ne fushe me nje tjeter mentalitet dhe kerkon golin e barazimit. Pjesa e dyte flet vetem per kukesianet qe krijojne lojen por nuk jane te sakte ne metrat e fundit. Rasti me i mire per Kukesin eshte ne minuten e pare shtese, Musolli gjuan nga jashte zones, topi i tij devijohet nga portieri austriak. Aty afer gjendet Emini i cili gjuan por, topi do te perfundoje ne shtyllen pingule. Kukese me te vertete i pafat dhe me kete rast mbyllet edhe takimi i pare.
Ndeshja e kthimit luhet javen e ardhshme ne Elbasan Arena. Ne menyre qe te kualifikohet, Kukesit duhet te fitoje me 2 gola diference.


busy
komente