HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Nentor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Taçi shet Parmen,nuk perballon dot borxhet
nga Albaniassocer   E premte, 06 Shkurt 2015 13:48   pdfShtypEmail

taci-tribunaRezart Taçi e ka kuptuar qe te kesh nje ekip ne Serie A nuk eshte e thjeshte.Problemi kryesor dhe me skadence te shpejte eshte pagesa e rrogave per rreth 16 milion euro deri me 16 shkurt por edhe borxhet e tjera qe presidenca e vjeter ka lene pas.Siç raporton shtypi italian ekipi i Parmes ka kaluar 3 presidenta te ndryshem gjate kohes qe u ble nga shqiptaret.Kodra,nje avokat italian de fillimisht Doka.Kjo situate e krijuar tek Parma ishte teper groteske ku u arrit largimi i disa lojtareve te rendesishem nga Parma si Cassano,Paletta,Felipe etj.Ekipi do ti kalojne nje grupit lombard nga Lodi qe ka marre per siper pagesen e rrogave te prapambetura si gjeja e pare qe do te bejne.


busy
komente