HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 07 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ermir Lenjani driblon Italine dhe Gjermanine.Firmos ne France
nga Albaniassocer   E martë, 06 Janar 2015 23:24   pdfShtypEmail

lenjani rennesKur mendohej se do te ishte nje beteje midis Verones dhe ekipeve gjermane mbrojtesi shqiptar firmosi per francezet e Rennes.Lenjani firmosi nje kontrate per dy sezone e gjysme me ekipin kuqezi.Ish lojtari i Sankt Gallen tha se eshte shume i kenaqur me zgjidhjen qe ka bere dhe se ka marre informacjone nga Gelson Fernandes dhe Pedro Henriques per sa i perket ekipit dhe qytetit.Gjithashtu eshte shprehur se do te japin me te miren e tije per ekipin dhe se Ligue 1 eshte nje kampionat i nivelit te larte.


busy
komente