HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 05 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vazhdojne golat shqiptare ne Europe
nga Albaniassocer    E mërkurë, 29 Tetor 2014 23:03    pdf Shtyp Email

hamdi salihiNe kupen e Gjermanise ka shhenuar Valdet Rama.Ne ndeshjen midis Munchen 1860 e Freiburg Rama hapi serine e golave ne minuten 16.Fatekeqesisht per shqiptarin ekipi i tije humbi 2-5.Per miqte shenoi nje tregolesh Admir Mehmedi,shqiptari qe perfaqeson Zvicrren.Edhe Sokol Cikalleshi shenoi nje gol ne kupen e Kroacise ne ndeshjen midis RNK Split dhe Osjekut e cila perfundoi 2-0.Cikalleshi shenoi golin e dyte ne minuten 33.Hamdi Salihi ka shenuar plot dy gola ne fitoren e ekipit te tije Hapoel Akko ne fushen e Hapoel Raanana.Ndeshja perfundoi 2-0 me golat e Salihit ne minutat 17 dhe 51.


busy
komente