HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Shkurt 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Golat shqiptare ne Europe vijne nga pika e bardhe
nga Albaniassocer   E martë, 28 Tetor 2014 23:03   pdfShtypEmail

Armando VajushiNe ndeshjet e zhvilluara sonte ne darke kane shenuar 2 lojtare shqipetare.Ne serine b italiane eshte rikthyer tek fushat e blerta mesfushori Ledian Memushaj dhe e ka bere duke shenuar.Ne ndeshjen midis Barit vendas dhe Peskares vlonjati shenoi nga pika e bardhe e penalltise ne minuten 31.Ky gol i vlejti nje pike miqve abruceze.Me ane te penalltise shenoi edhe shkodrani Armando Vajushi ne ndeshjen e kupes se Bullgarise.Ndeshja midis Litex dhe Pirin Delchev perfundoi 3-1 dhe Vajushi shenoi penalltine ne minuten 85.


busy
komente