HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 07 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Itali/ Vjen goli i pare i Canit me Barin
nga Albaniassocer   E martë, 13 Maj 2014 22:09   pdfShtypEmail

Edgar-Cani-transferohet-te-Karpi-mediumPer ironi te fatit Cani golin e pare te tije e shenoj ne mbremjen e sotme ne fushen e Carpi,ish ekipit te tije.Ndeshja u mbyll me fitoren 2-1 te miqve nga Puglia.Cani hapi serine e golave qe ne minuten e dyte.Sulmuesi shqiptar u ndeshkua edhe me karton te verdhe ne minuten e 28-te.Ne radhet e Carpi-t mungonte mesfushori vlonjat Ledian Memushaj per shkak te demtimit te rende qe pesoi ne ligamentet e gjurit.Bari me kete fitore ngjiten ne vendin e shtate me 57 pike dhe ka shpresa te shumta per tu futur ne play-off per tu ngjitur ne Serine A.


busy
komente