HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 07 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Austri/ Shenon Valon Berisha, "zverdhet" Emir Dilaveri ne "derbi"
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Dhjetor 2013 19:20   pdfShtypEmail

Sulmuesi i kombetares se Norvegjise Valon Berisha ka shenuar golin e dyte ne fitoren 4-0 qe arriti kryesuesja e Tipp Bundesliga ne Austri ndaj rivales Austria e Vjenes. I lindurne Suedi me kombesi Shqiptare, Berisha i cili luan me kombetaren e Norvegjise shenoi ne minuten e 38-te golin e tij te trete ne kete kampionat duke i dhene epersine 2-0 skuades se tij. Per miqte nga Vjena u aktivizua si titullar, mbrojtesi Emir Dilaveri qe u ndeshkua me karton te verdhe ne minuten e 66-te.

22 vjecari Dilaberi luan si mbrojtes me skuadren e Austrise dhe ka qene titullar i rregullt me skuadren kombetare te 21-vjecareve te Austrise


busy
komente