HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 07 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Kapllani rikthehet titullar pas denimit
nga AlbaniaSoccer   E premte, 13 Dhjetor 2013 22:36   pdfShtypEmail

Edmond KapllaninEdmond Kapllani do te rikthehet titullar per FSV Frankfurtin. Lajmin e bejne te ditur mediat gjermane. Sulmuesi shqiptar vetem tre dite pasi meritoi faljen e drejtuesve te klubit te tij, ka bindur edhe trajnerin qe ta rikthej ne fushe. Drejtuesit e Frankfurtit e kishin pezulluar shqiptarin te mos luante asnje ndeshje kete vit por ai me sjelljen e mire dhe me formen e mire te treguar ne stervitje ka anulluar kete vendim. Kete fundjave kunder Karslruhes Kapllani do te jete ne fushe me nje tjeter mundesi per te shenuar. Deri tani ai ka realizuar 7 gola per skuadren e FSV Frankfurt dhe me shume mundesi ne janar do te marre disa oferta konkrete nga skuadra gjermane qe e duan ta kene ne skuader bomberin shqiptar.


busy
komente