HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 07 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ De Biazi voton Ronaldon per “Topin e Arte”
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 04 Dhjetor 2013 22:24   pdfShtypEmail

Cristiano-RonaldoXhani De Biazi ka votuar per “Topin e Arte”. Tekniku italian me statusin e trajnerit te Kombetares Shqiptare ka menduar per portugezin e Real Madrid. I dashuruar pas lojes se tij, De Biazi ka votuar ate te parin duke lene menjane Riberin dhe Lionel Messin. De Biazi ka treguar se i pelqen me teper Ronaldo dhe se ai e meriton ta fitoj kete vit. Me pare, kapiteni kuqezi Lorik Cana tregoi se kishte votuar francezin Riberi dhe besonte se ai duhet ta fitoj trofeun me te rendesishem per vitin 2013. Trajneri dhe kapiteni kane shije te ndryshme por rendesi ka qe te dy kane votuar ate qe ata mendojne se e meriton.


busy
komente