HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Austri/ Zbulohet rrjeti i trukimeve ne pranga edhe dy shqiptare
nga AlbaniaSoccer   E premte, 29 Nentor 2013 00:24   pdfShtypEmail

trukimi ndeshjeveeNje skandal bastesh dhe nje rrjet personash qe trukonin ndeshjet ne Austri eshte zbuluar se fundmi. 17 ndeshje te kategorive te ndryshme kane rezultuar te trukuara. Shume persona kane perfunduar ne pranga dhe mes tyre kane qene edhe dy shqiptare. Qendra e bastvenies mendohet se eshte kryeqyteti i Shqiperise Tirana. Europol po heton kete piste nderkohe qe jane zbuluar edhe emrat e shqiptareve te arrestuar per kete skandal bastesh qe pritet te godase shume persona ne Austri ne ditet e ardhshme. Roli i Ilir N. (51-vjeç) dhe Arben T. (42-vjeç) nga Tirana nuk duket aspak i vogel ne kete skandal, pasi mendohet se ata bashke me nje ish trajner dhe manaxher klubesh (John L.) kane qene organizatoret kryesore te trukimeve. Ne shtepine e dy shqiptareve te arrestuar eshte gjetur nje liste me 26 emra te tjere lojtaresh te perfshire ne skandal, çka i jep permasa akoma me te medha skandalit. Shume shpejt mendohet qe te zbardhen edhe disa ndeshje te tjera nderkohe qe ka dyshime se ky rrjet ka lidhje edhe me mafien aziatike.


busy
komente