HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Alarmi/ Shqiperia i mbyll dyert futbollit nderkombetar
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 21 Nentor 2013 19:49   pdfShtypEmail

detaj top kembe 1Shqiperia rrezikon seriozisht te emigroje jashte vendit per te luajtur futboll. Lajm i keq por i vertete. Shteti dhe FSHF duket se nuk kane ndermend te bejne asgje per ta shpetuar futbollin ne Shqiperi. Stadiumet e rrenuara nuk do te licensohen me nga UEFA dhe ky lajm qe ka qarkulluar me se fundmi eshte bere zyrtar. Vete zv.presidenti i ketij institucioni, Theodoridis qe pas nje takimi me kreun e FSHF, Armando Duka dhe Ministren e Sporteve, Lindita Nikolla konfirmoi se rrezikohet seriozisht emigrimi i kombetares jashte vendi. Kembanat e alarmit kane rene prej kohesh por ato duket se askush nuk deshiron ti degjoj. Stadiumet qendrojne ne gjendje te mjeruar ndersa per te vene dore mbi to askush nuk po kujtohet. Per momentin e vuajne klubet shqiptare nderkohe qe shume shpejt do ta vuaj edhe kombetarja qe do te detyrohet ta luaj te gjithe edicionin e ri eleminator ne stadiume te huaja, jashte vendit te marra me qera.


busy
komente