HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ UEFA dergon futbollin shqiptar ne Prokurori
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 21 Nentor 2013 18:13   pdfShtypEmail

uefaNje delegacion i UEFA-s ka zbarkuar ne Tirane per te diskutuar dy ceshtje shume te rendesishme, parandalimin e trukimit te ndeshjeve dhe ndertimin e stadiumit te ri. Delegacioni i UEFA-s i udhehequr nga zevendes sekretari, Teodoros Teodoridhis eshte ndalur ne prokurorine e pergjithshme ku ka biseduar me prokurorin e pergjithshem Adriatik Llalla persa i perket ceshtjes se trukimit te ndeshjeve ne Kategorine Superiore. "Biseduam me prokurorin e pergjithshem per ceshtjen e ndeshjeve te trukuara. Nuk deshiroj te flas per raportet e meparshme, por per faktin qe kemi ndertuar maredhenie direkte me Prokurorine e Pergjithshme. Per cdo sinjalizim do te lajmerojme direkt si FSHF ashtu dhe Prokurorine e Pergjithshme. Mund te them qe per momentin kemi mare nje pergjigje te mire dhe gadishmeri per te parandaluar trukimin e ndeshjeve. Por gjithcka mbetet per t'u provuar ne te ardhmen nese do te kete sinjalizime per ndeshje te trukuara”, ka thene Teodoros Teodoridhis ne perfundim te takimit.


busy
komente