HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 14 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus - UEFA, FSHF dhe Ministria e Arsmit dhe Sportit takim per stadiumin
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 21 Nentor 2013 18:10   pdfShtypEmail

takimi ministrorNe Ministrine e Arsimit dhe Sporteve ne Tirane, eshte organizuar nje takim i rendesishem tripalesh me pjesemarrjen e delegacionit te UEFA-s kryesuar nga zvSekretari i Pergjithshem, Teodor Te   odoridis, Federates Shqiptare te Futbollit, drejtuar nga Presidenti Armand Duka dhe Ministrise perkatese drejtuar nga zvMinistri Arber Mazniku. Me pas, takimi eshte ndjekur me mjaft interes edhe nga Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolli, e cila ka qene e pranishme gjate kesaj konsulte pune. Ne qender te diskutimit, ka qene mbeshtetja dhe ndertimi i nje strategjie per mbeshtetjen e futbollit nga ana e qeverise dhe shtetit shqiptar, ne bashkepunim edhe me partner te fuqishem siç eshte UEFA dhe FIFA. Eshte diskutuar per suportin qe qeveria shqiptare, duhet t’i jape futbollit, ne menyre qe ai te zhvillohet sa me mire ne Shqiperi. Gjithashtu, eshte diskutuar edhe ne lidhje me ndertimin e nje stadium te ri kombetar, i cili do te permbushte te gjitha standartet qe kerkohen nga organizmat nderkombetare dhe do te rriste ne menyre te ndjeshme cilesine e venteve. Takimi eshte shoqeruar nga nje fryme konstruktive nga ana e te trija paleve.


busy
komente