HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 14 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zvicer/ Shenon Shkelzen Gashi, kualifikohet Grasshoper ne Kupe
nga AlbaniaSoccer   E diel, 10 Nentor 2013 01:51   pdfShtypEmail

Shkelzen-GashiShkelzen Gashi shënoi gol në fitoren 4-1 te Grasshoper në kuadër të Kupës së Zvicrës si mysafirë i ekipit Koniz. Mesfushori i kombetares se Shqiperise shënoi golin e tretë të ekipit në minutën e 83-te. Ai u aktivizua si titullar dhe u zëvendësua në minutat e fundit te takimit. Për GC-në luajti titullar dhe deri në fund të ndeshjes edhe Amir Abrashi. Nuk u aktivizuan ne kete takim per Grasshoper, mesfushori i Shpresave te Shqipersie Imran Bunjaku si dhe mungoi sulmuesi 19 vjecar i talentuar Albion Avdiaj. Per skuadren vendase Koniz u aktivizuan Dukagjin Dedaj si titullar gjate gjithe takimit dhe Labinot Sheholli i cili hyri si zevendesues ne minuten e 58-te. Nuk u aktivizuan Besnik Salihi dhe Albert Spahiu. Me kete fitore Grasshopers kalon ne 1/4 e Kupes se Zvicres


busy
komente