HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 14 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FIFA U-17/ Valmir Berisha, udheheq Suedine drejt trofeut
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 28 Tetor 2013 05:06   pdfShtypEmail

valmir-berisha-suedi-swedenNje tjeter talent me origjine shqiptare udheheq nje nga skuadrat Evropiane drejt titullit Boteror per moshat. Valmir Berisha, i konsideruar si Zllatan Ibrahimovic per kombetaren e paraterinjve te Suedise, pas ndeshjeve ne Grupe per FIFA U-17, pritet te ballafaqohet me Japonine dhe te vazhdoje me sukses rrugen drejt titullit Boteror.

"Kjo skuader ka shume premisa. Ne jemi duke u permiresuar dita dites, jo vetem ne ndeshjet qe luajme por edhe ne stervitje tek forcohemi me shume si skuader", tha Valmir Berisha i cili luan me kombetaren e Suedise.

"Jemi nje skuader me shume lojtare me nacionalitete te ndryshme dhe kjo eshte e veçantë. E ben skuadren shume interesante, se jemi si nje miks koktel, ashtu sic jemi ne Ballkaniket", theksoi sulmuesi i rrezikshem i Suedise Berisha , skuadra e te cilit do te luaje ndaj Japonise ne FIFA U-17


busy
komente