HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 07 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Triplete e Kapllanit ne fitoren e FSV Frankfurt
nga AlbaniaSoccer   E diel, 18 Gusht 2013 23:24   pdfShtypEmail

Edmond Kapllani.1jpgTre gola te shenuar nga Edmond Kapllani ne fitoren qe skuadra e FSV Frankfurtit ka marre ndaj skuadres se Dinamo Dresden. Sulmuesi I kombetares kuqezi ka shenuar dy gola ne pjesen e pare dhe nje ne te dyten per tu larguar me pas I zevendesuar ne minuten e 70. Note maksimale per te nga mediat gjermane dhe shume komplimenta nga stafi dhe nga shoket e skuadres. Takimi ka perfunduar me rezultatin 0-3 ndersa ne fushe nuk u aktivizua shqiptari tjeter Odise Roshi qe luan per Frankfurtin.


busy
komente