HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 07 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Gashi merr nenshtetesine shqiptare
nga AlbaniaSoccer   E diel, 18 Gusht 2013 23:21   pdfShtypEmail

shkelzen gashiShkelzen Gashi ka marre nenshtetesine shqiptare. Presidenti I Republikes se Shqiperise Bujar Nishani ka dekretuar dhenien e nenshtetesise per futbollistin qe vetem pak dite me pare debutoi per kuqezinjte ne miqesoren ndaj Armenise. Xhani De Biazi e grumbulloi dhe Gashi luajti per te marre me pas pashaporten qe I jep mundesine te luaj ne ndeshje zyrtare ne vazhdim per Shqiperine. Tani I duhet te marre lejen e FIFA-s pasi me pare ka luajtur per shpresat e Zvicres por kjo gje duket te jete vetem nje formalitet.


busy
komente