HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 26 Tetor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
MLS/ Shenon Dilli Duka, fiton Fire (Video)
nga AlbaniaSoccer   E diel, 11 Gusht 2013 17:47   pdfShtypEmail

dilly duka usa golChicago Fire ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj Montrel Impacts. Futbollisti shqiptar Dilli Duka i cili luan me Chicago Fire, shenoi golin e dyte per skuadren e tij pas nje depertimi ne qender te mbrojtjes mike, midis 4-5 lojtareve te Montreal,hyn ne zonen e rreptesise dhe pas nje perplasje te topit ne kembet e mbrojtesit kundershtar, Duka gjendet me topin i lire, gjuan dhe shenon. Ky ishte goli i trete i Dukes ne 19 ndeshje per Chicago Fire, kur dihet se me Columbus Crew, ai zhvilloi 45 ndeshje dhe shenoi vetem 2 gola

Dilli Duka sheno per Chicago Fire

 

 


busy
komente